Hakkımızda

Elektro 1979 yılında kurulmuştur ve Türkiye’deki Savunma, Beyaz Eşya, Sayaç, Tüketici Elektroniği, Endüstriyel ve Telekom pazarlarına elektronik ve elektromekanik komponent tedariki yapmaktadır. Elektro global firmaların resmi distribütörü olarak Türkiye’deki en tecrübeli yerli firmadır.

TARİHÇEMİZ

1979 ELEKTRO Elektronik Araştırma ve Geliştirme Firması olarak kurulmuştur.

1980 Elektronik komponentlerin ticaretine başladı. Elektro deniz tipi duyuru sistemini ve motorlar için faz koruma rölesi ürününü geliştirdi ve üretti.

1981 Elektro dünyanın ilk Panel tipi Dijital Güç Faktör Metresi (Cos ϕ)’ini piyasaya sürdü.

1982 Elektro, Alman Telegärtner firmasının temsilcisi olarak elektronik komponent dağıtımına başladı. Türkiye’de ilk kez Cos ϕ metre ve reaktif güç kontrol sistemini tek bir cihaz halinde piyasaya sundu.

1991 GESA firması kurulmuştur.

1996 Elektro, Alcatel Teletaş Ümraniye tesislerini bünyesine kattı ve ismini Komsa Komünikasyon A.Ş. olarak değiştirerek, Alcatel’in System 12 Digital Exchanges, Radyo Link Sistemlerini ve Ankesörlü telefonlarını üretmek üzere bir anlaşma imzaladı

2001 Komsa, Alcatel ile olan OEM anlaşmasını feshetti ve 19’’ Ağ ve Sunucu (Network ve Server) Rack kabinetlerini geliştirmeye başladı. Komsa, şirket ismini Canovate olarak değiştirdi.

2002 Elektro ISO 9001:2000 sertifikasını aldı.

2017 Elektro TRACE sertifikasını aldı.